Gdy liczy się czas i jakość
Rezonans Białystok Rodemed
Rode-Med stawia na rozwój i oferuje diagnostykę obrazową opartą na najnowszej technologii.
Krótkie terminy oczekiwania na badanie, nowoczesny sprzęt, komfortowe warunki. Rode-Med wyposaża swoje pracownie w kolejne aparaty do badań MR i tym samym zwiększa dostępność oferowanych usług.
Pracownie MR
Pod szyldem Rode-Med funkcjonują trzy placówki diagnostyki obrazowej, wyposażone w 5 nowoczesnych sprzętów medyczny marki Siemens Healthineers. Pierwsza z nich mieści się w szpitalu w Suwałkach, druga na terenie szpitala w Bielsku Podlaskim, natomiast trzecia – najmłodsza pracownia – znajduje się przy ul. Pogodnej 4 w Białymstoku. Co o nich wiemy?
– Nasze pracownie wyposażyliśmy w aparaty o mocy 1,5 T – Magnetom Avanto oraz Magnetom Sola – mówi Arnold Alan Rode, właściciel Rode-Med. – Do niedawna mieliśmy po jednym urządzeniu w każdej z pracowni. Postanowiliśmy jednak usprawnić obsługę pacjentów i zainwestowaliśmy w dwa kolejne, najnowocześniejsze aparaty. Jeden a nich trafił do Białegostoku, drugi do Pracowni w Suwałkach.
Większa dostępność badań
- Deep Resolve to technika obrazowania, która zdecydowanie skraca czas badania i zwiększa rozdzielczość uzyskiwanego obrazu. Przy jej zastosowaniu badanie, które do tej pory trwało np. 25 min., teraz trwa ok. kwadransa. Krótszy czas podnosi komfort pacjentów, zwłaszcza tych doświadczonych lękiem czy klaustrofobią – dodaje Arnold Rode. Dzięki temu, że w Rode-Med pracuje pięć maszyn, w tym 3 najnowsze, z czego dwie nowe ze wspomnianą technologią Deep Resolve, przebadanych może zostać blisko dwa razy więcej pacjentów niż dotychczas.
- Poprawę dostępności badań odczuli szczególnie pacjenci w Suwałkach oraz w Białymstoku. Obecnie czas oczekiwania na badanie w naszych placówkach to zaledwie kilka dni przy skierowaniu pilnym i około tygodnia dla przypadków stabilnych. Podsumowując, ten rok zamkniemy liczbą ok. 32 tys. wykonanych badań we wszystkich naszych pracowniach – mówi właściciel Rode-Med.
Rehabilitacja w Rode-Med
W pracowni Rode-Med w Białymstoku funkcjonuje też poradnia rehabilitacyjna kompleksowo wyposażona w sprzęt m. in. w urządzenie do Super Indukcyjnej Stymulacji (SIS), które wykorzystuje pole elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości, oraz Laser Wysokiej Mocy (HILT). Zabiegi przy użyciu tego sprzętu polecane są szczególnie osobom cierpiącym na ostre i przewlekłe dolegliwości bólowe mięśni oraz stawów obwodowych, a także stawów i dysków kręgosłupa; również osobom potrzebującym zregenerować tkanki po zabiegu operacyjnym.
– Dzięki temu, że urządzenie generuje pole magnetyczne o wysokiej częstotliwości osiągamy szybkie efekty terapeutyczne – mówi Radosław Wierzbowski, magister fizjoterapii z Rode-Med.
Pan Radosław, w zależności od schorzenia z jakim zgłasza się pacjent, prowadzi z nim indywidualną pracę, która ma formę terapii manualnej, ćwiczeń lub masaży leczniczych. Jeśli zachodzi potrzeba zleca też zabiegi, które są uzupełnieniem jego pracy z pacjentem. Dział fizjoterapii Rode-Med zajmuje się również przywracaniem sprawności pacjentom, którzy doznali urazu, przygotowują się do zabiegu operacyjnego, bądź są już po zabiegu np. rekonstrukcji więzadeł krzyżowych kolana. W Rode-Med pracujemy też z pacjentami, którym dokuczają dolegliwości bólowe kręgosłupa w tym dyskopatia, czy rwa kulszowa.
Dzięki temu, że aparaty Magnetom Sola mają szeroka gantrę przystosowane są do badania pacjentów ze znaczną otyłością oraz doświadczonych lękiem lub klaustrofobią. Technologia Deep Resolve, w którą wyposażone są dwa z nich umożliwia dodatkowo skrócenie czasu badania i zwiększenie rozdzielczości uzyskiwanego obrazu.
Poradnia rehabilitacji w Rode-Med wyposażona jest w nowoczesne urządzenia marki BTL, m. in. do laseroterapii, ultradźwięków, terapii falą uderzeniową, elektrostymulacji. Pacjenci, którzy raz skorzystali, chwalą sobie brak kolejek, dostępność urządzeń i wracają na zabiegi po raz kolejny.
Białostocka pracownia Rode-Med oprócz badań MR, oferuje też badania USG wykonywane nowoczesnym aparatem firmy GE oraz konsultacje specjalistów z zakresu ortopedii.